Świąteczne życzenia dla rodziców. Cel główny: Pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Sprawianie radości bliskim, poprzez składanie życzeń świątecznych w formie krótkiej inscenizacji. Cele szczegółowe: Dziecko: - uczestniczy w krótkim przedstawieniu świątecznym, - wie, jak należy zachować się w trakcie
Scenariusz zajęcia z dziećmi 5,6 letnimi z zakresu edukacji matematycznej Temat zajęcia: „Zegar i czas” – do czego nam są potrzebne? Cel ogólne: Zdobywanie wiedzy na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegarów Kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem Dostrzeganie upływu czasu Cele szczegółowe: Dziecko: zna i rozpoznaje rodzaje zegarów [ klepsydra, zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, zegar wahadłowy, budzik] poznaje pojęcia związane z czasem i zegarem – sekunda, minuta, godzina, nazywa części zegara – tarcza, wskazówki, próbuje odczytać pełną godzinę na zegarze, posługuje się liczebnikami porządkowymi, wybrzmiewa głoskę w nagłosie i dzieli wyraz na sylaby [ dz. 5 letnie] łączy napis z obrazkiem [dz. 6 letnie] układa z patyczków wskazówki na zegarze wg poleceń rozpoznaje i nazywa cyfry na zegarze układa cyfry na tarczy zagara od 1 do 12 [dz. 5 letnie] pisze cyfry na tarczy zegara [dz. 6 letnie] naśladuje ruchem rąk wskazówki zegara do piosenki uważnie słucha poleceń wypowiada się na forum grupy odczuwa radość z podjęcia zadań Formy pracy: grupowa, indywidualna, Metody pracy: czynna – zadania, praktyczne działania, zabawa, ćwiczenia słowna – rozmowa, instrukcje do zadań oglądowa – pokaz, obserwacja, Pomoce: obrazki różnych rodzajów zegarów, zegar ścienny, zegarek na rękę, magnetofon, krążki, patyczki, cyfry, chusta animacyjna, talerzyki papierowe, kółka origami, pisaki, kredki, kleje, plastelina, kartoniki, napisy do obrazków, Przebieg zajęcia: Powitanie grupowe piosenką „Ole, Ole witamy wszyscy się…” Wprowadzenie w temat zajęć zagadką o zegarze i czasie : „Chodzi, ale w miejscu stoi, bije – nikt się go nie boi. Cyfry ma na tarczy, czy to już wystarczy?” „Każdy zegar go odmierza, mówi, że leci, płynie, ucieka, chociaż to nie ptak ani też nie rzeka.” „Czas- co to takiego?” -rozmowa na temat czasu – po co jest czas?, jak odmierzamy czas? „Zegary i zegarki”- dzieci oglądają rozłożone obrazki przedstawiające różne rodzaje zegarów – zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, budzik, klepsydra, zegar słoneczny- rozpoznają je, nazywają, opisują i porównują. 5 letnie – dzielą nazwy na sylaby, wybrzmiewają głoskę w nagłosie 6 letnie – dobierają podpisy do obrazków „Jak działa zegar?” – omówienie budowy zegara ściennego – z czego się składa? – wskazówki, tarcza, odczytanie cyfr na tarczy. Poznanie pojęć związanych z czasem – godzina, minuta, sekunda, pokaz pełnych godzin na zegarze, objaśnienie dzieciom różnicy pomiędzy dużą i małą wskazówką Odczytanie przez dzieci wskazanych pełnych godzin na zegarze Zabawa z wykorzystaniem kolorowych krążków i patyczków – dzieci otrzymują krążki, patyczki, cyfry, układają z nich zegar, następnie odzwierciedlają pokazaną godzinę np. 12, 3, 6, 9 itd. Odczytują godziny. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Zegar bije…” – dzieci śpiewają i naśladują ruchem piosenkę. Praca plastyczno – konstrukcyjna „Zegar” – Dzieci siadają przy stolikach. Z przygotowanych przez nauczyciela elementów, konstruują zegar. 5 – przyklejają przygotowane kółka z cyframi według wzoru konstruują wskazówki z wyciętych elementów, ozdabiają według swojego pomysłu zegar 6 – piszą na przygotowanych kółkach cyfry, przyklejają je, lub piszą cyfry na tarczy, tworzą wskazówki i ozdabiają według własnego pomysłu tarcze. Zabawa ruchowa dla chętnych dzieci z wykorzystaniem chusty animacyjnej – układanie na chuście cyfr i układanie ze swoich ciał wskazówek, pozostałe dzieci odczytują godzinę. Podsumowanie zajęć – co nam się podobało, czego się nauczyliśmy, prezentacja wykonanych zegarów. AUTOR: Magdalena Jankowska Przedszkole nr 114 Poznań KategorieKategorie Ostatnie Publikacje
  1. Ֆеηዘվи окыղեκо
    1. Дէхиду а
    2. Ց χикле
  2. Ла пусрቯж
Blok tematyczny: W świątecznym nastroju Scenariusz zajęć nr 3 Temat dnia: Dekorujemy świąteczne pierniki. Edukacje: matematyczna, plastyczna . I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przedlekcyjne: przygotowanie gotowych pierników oraz materiałów potrzebnych do przeprowadzenia zajęć. III. Realizowany cel podstawy
Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika SpecjalnaOpublikowano: 15 marca 2021 roku. Temat zajęć: „W nastroju Bożego Narodzenia – świąteczne ozdoby” Wiek uczestników: 7 + Cel ogólny: doskonalenie sprawności manualnej i percepcyjnej wychowanków Cele operacyjne Na poziomie wiedzy – dziecko: wie, kiedy się obchodzi święta Bożego Narodzeniazna tradycję wigilijnej wieczerzy Na poziomie umiejętności – dziecko: potrafi samodzielnie ozdobić szklany lampion i świąteczną kartkę Na poziomie postaw – dziecko: angażuje się w zajęciawykonuje ozdobę, którą podaruje bliskiej osobie Na poziomie rewalidacji – dziecko: swobodnie wyraża emocje i uczuciawyrabia poczucie estetyki Pomoce dydaktyczne: kalendarz, książka pt. Boże Narodzenie – M. Strzałkowska, płyta CD z kolędami, pokaz slajdów, komputer, szklany słoik, klej Magic, gąbka, pędzel, sól, papierowe płatki śniegu, podgrzewacz typu LED, igliwie, sznurek/wstążka, styropianowe kuleczki, kartki brystolu A4, papierowe foremki na muffinki, cekiny, drewniane szpatułki Metody: słowna, pokaz, praktycznego działania, zespołowa Przebieg zajęć: Rozmowa kierowana: wychowawca sytuuje dzisiejszą datę na kalendarzu, razem z dziećmi określa ilość dni do świąt Bożego Narodzenia. Nazywa dni świąteczne – zaznacza je kolorowym biblioterapii – czytanie świątecznego wiersza M. prezentuje slajdy na temat Bożego Narodzenia – wieniec adwentowy, pierwsza gwiazdka na niebie, świąteczny stół, choinka, łamanie się kierowana na temat światła – jako symbolu drogi do Betlejem, usuwania ciemności – lęku, poczucia bezpieczeństwa, ciepła. Światło jako świeca – stroik modelu lampionu świątecznego oraz instrukcja wykonania „krok po kroku”:moczenie gąbki w farbie i odciskanie jej na górnej części słoikanaklejanie papierowych śnieżyneknakładanie kleju za pomocą pędzla na dolą część słoikaobtaczanie kleju w soli gruboziarnistej – efekt szronu/śnieguozdabianie igliwiem, wstążką styropianu na dno słoika i instalowanie świeczki typu LEDpozostawienie lampionu do wyschnięcia w ciepłym kierowana na temat tradycji łamania się opłatkiem, składania życzeń – pojednanie, wspólnota, przebaczenie, przyjaźń, miłość. Wyrażanie uczuć, składanie życzeń – poprzez kartkę modelu kartki świątecznej oraz instrukcja wykonania „krok po kroku”:zaginanie papierowej foremki na muffinki (3 sztuki) na postać stożkaklejenie stożkainstalowanie 3 stożków pionowo – jeden pod drugim – na postać choinkiklejenie części i przytwierdzanie do kartkiozdabianie choinki za pomocą cekinów – przyklejaniedoklejanie pnia choinki – z patyczków drewnianych. Rozmowa ewaluacyjna z wychowankami:co najbardziej podobało się Tobie w dzisiejszych zajęciach?co sprawiło Tobie największą trudność?Pozytywne wzmocnienie wychowanków, pochwała wykonanej pracy, podziękowanie za aktywny sprzątanie stanowiska pracy, zakończenie zajęć. Autor: Joanna Dąbrowska – Czytelniczka Portalu
W świątecznym nastroju by a guest · Make a choice: Choose as many as you like: Make a choice: Poll options. Praca nr 1 Praca nr 2 Praca nr 3 Blok tematyczny: W świątecznym nastroju Scenariusz zajęć nr 2 Temat dnia: Spotkanie z liczbą 17. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Czynności przed lekcyjne: Przygotowanie materiałów do zajęć. III. Realizowany cel podstawy programowej: • Edukacja matematyczna: Wprowadzenie liczby 17 i jej zapisu cyfrowego7.2a,7.2b
Netlfix w świątecznym nastroju. Nowa polska komedia romantyczna. Dodano: 5 grudnia 2022, 17:15 0. Kadr z filmu „Jeszcze przed świętami” Źródło:
267 views, 7 likes, 6 loves, 0 comments, 1 shares, Facebook Watch Videos from Szkoła Podstawowa nr 5 im. Aleksandra Janowskiego w Bolesławcu: W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU KLASA 4b 829 views, 24 likes, 14 loves, 0 comments, 2 shares, Facebook Watch Videos from CKZiU Słubice- ZST: .. w świątecznym nastroju. Transcript. W świątecznym nastroju. Start. Na co będę zwracała uwagę" - czytasz ze zrozumieniem teksty informacyjne, -wypowiadasz się zdaniami na podany temat, - liczysz w zakresie 30. - przestrzegasz zasad dotyczących pracy zdalnej. Podczas zajęć będę zwracać uwagę, czy : - czytasz ze zrozumieniem teksty informacyjne W świątecznym nastroju - scenariusz zajęć dydaktycznych dla 3 i 4 latków. Wspólne pieczenie świątecznych pierniczków - scenariusz zajęć otwartych. qNF9qxx.
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/88
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/71
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/8
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/25
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/88
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/47
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/22
  • j6xv9g2ik1.pages.dev/51
  • w świątecznym nastroju scenariusz